WBRC Sideline: Week 11 scores

WBRC Sideline: Week 11 scores
WBRC Sideline (Source: WBRC)

Chambers Academy 43, Autauga Academy 3

Crenshaw Christian Academy 64, Pickens Academy 14

Escambia Academy 48, Springwood School 6

Jackson Academy 54, Lakeside School 14

Macon-East 28, Wilcox Academy 25

Morgan Academy 56, Hooper Academy 16

Pike Liberal Arts 45, Monroe Academy 7

Sparta Academy 41, Lowndes Academy 2

Class 1A State Playoffs

First Round

Berry 50, Sumiton Christian 14

Brantley 65, Billingsley 9

Brilliant 43, Valley Head 25

Decatur Heritage 48, Wadley 37

Hubbertville 44, Cedar Bluff 37

Keith 22, Fruitdale 14

Linden 47, Marengo 14

Maplesville 41, Samson 0

McKenzie 54, Loachapoka 32

Millry 55, Central-Hayneville 28

Notasulga 32, Florala 30

Pickens County 33, Woodville 8

Ragland 20, Hubbard 16

Sweet Water 61, J.F. Shields 22

Winterboro 30, Hackleburg 8

Woodland 30, Waterloo 6

Class 2A State Playoffs

First Round

Abbeville 44, Thorsby 6

Addison 22, Colbert County 15

Aliceville 27, Hatton 14

B.B. Comer def. Saint Luke’s Episcopal, forfeit

Clarke County 43, Randolph County 21

Cleveland 24, Falkville 0

G.W. Long 17, Luverne 0

Geneva County 48, Highland Home 26

Isabella 13, Ariton 7

Lanett 51, J.U. Blacksher 7

Leroy 54, LaFayette 15

Mars Hill Bible 63, Lamar County 18

North Sand Mountain 19, Southeastern 0

Red Bay 26, Winston County 0

Spring Garden 59, Tanner 7

Westbrook Christian 42, Section 0

Class 3A State Playoffs

First Round

Catholic-Montgomery 52, Bayside Academy 21

Fyffe 69, Oakman 21

J.B. Pennington 42, Geraldine 14

Montgomery Academy 24, Providence Christian 9

Ohatchee 28, Lauderdale County 14

Opp 14, Greensboro 8

Piedmont 47, Colbert Heights 7

Pike County 39, Hillcrest-Evergreen 21

Plainview 41, Vinemont 14

Saks 22, East Lawrence 15

Slocomb 39, Southside-Selma 20

T.R. Miller 42, Dadeville 14

Thomasville 52, Wicksburg 18

Trinity Presbyterian 10, Flomaton 7

Walter Wellborn 63, Phil Campbell 20

Winfield 40, Sylvania 24

Class 4A State Playoffs

First Round

Alabama Christian Academy 56, West Blocton 14

American Christian Academy 65, Geneva 21

Anniston 25, Williamson 16

Bibb County 52, Dale County 21

Etowah 31, Randolph School 7

Good Hope 33, North Jackson 8

Haleyville 48, Central-Florence 18

Handley 32, Vigor 20

Jacksonville 27, Jackson 24

Madison Academy 49, Dora 14

Mobile Christian 17, Cherokee County 14

Montevallo 27, St. James 21, OT

Northside 20, Deshler 13

Oneonta 27, Madison County 24

West Limestone 44, Hamilton 0

Class 5A State Playoffs

First Round

Alexandria 57, West Point 20

Andalusia 44, Marbury 7

Central - Clay County 45, Satsuma 14

Demopolis 38, Rehobeth 25

Fairview 27, Center Point 22

Faith Academy 49, Sylacauga 13

Guntersville 62, Hayden 3

Leeds 41, Boaz 14

Parker 35, East Limestone 21

Pike Road 46, Shelby County 7

Pleasant Grove 47, Mae Jemison 18

Ramsay 56, Lawrence County 20

Russellville 14, Fairfield 7

Selma 22, Carroll-Ozark 6

St. Paul’s 44, Talladega 20

UMS-Wright 27, Holtville 6

Class 6A State Playoffs

First Round

Blount 40, Hueytown 24

Briarwood Christian 31, Hartselle 17

Clay-Chalkville 63, Southside-Gadsden 0

Eufaula 52, Stanhope Elmore 28

Gardendale 52, Fort Payne 24

Helena 22, Carver-Montgomery 19

Hillcrest 31, McGill-Toolen 21

Homewood 34, Athens 31

Mountain Brook 38, Muscle Shoals 7

Opelika 51, Wetumpka 28

Oxford 44, Minor 6

Pinson Valley 45, Arab 0

Robert E. Lee 23, Pelham 21

Saraland 45, Northridge 7

Shades Valley 28, Cullman 14

Spanish Fort 26, McAdory 13

Class 7A State Playoffs

First Round

Auburn 39, Baker 3

Central-Phenix City 49, Fairhope 21

Daphne 42, Prattville 33

Hewitt-Trussville 55, James Clemens 12

Hoover 49, Sparkman 14

Oak Mountain 41, Austin 28

Theodore 40, Enterprise 28

Thompson 49, Grissom 7

Copyright 2020 WBRC. All rights reserved.